Aktuality


Filmové predstavenie, 18. 10. 2016

Predstavenie slovenského filmu Zabudnite na Mozarta, ktoré sa hralo v utorok 18. októbra 2016 v Art Pointe v Prievidzi, ozvláštnil svojim vystúpením spevácky zbor Rozkvet. Pred začiatkom premietania sme divákom navodili atmosféru dvomi skladbami hudobného génia - Ave verum corpus a Laudate Dominum.

 

Prievidzské zborové dielne, 5. - 6. 11. 2016

Spevácky zbor Rozkvet a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi pozýva členov speváckych zborov, dirigentov i záujemcov o zborový spev na 2. ročník Prievidzských zborových dielní, ktoré sa budú konať 5. a 6. novembra 2016 v priestoroch RKC Prievidza. Pripravili sme pre vás tri zborové dielne so zameraním na sakrálnu hudbu (vedie Alfonz Poliak), súčasné trendy v zborovej tvorbe (vedie Monika Bažíková) a tvorbu Zdenka Mikulu (vedie Ján Glos). Podrobné informácie o priebehu, ďalšie informácie a prihlášku si stiahnete www.rkcpd.sk v časti Propozície a prihlášky.

 

 

Banícka omša, 11. 9. 2016

Súčasťou tradičných mestských osláv Dňa baníkov bude aj v tomto roku slávnostná omša v piaristickom kostole v Prievidzi, ktorá sa bude konať v nedeľu 11. septembra 2016 o 9:30. Na omši vystúpi spevácky zbor Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Vratislavia sacra 2016

V dňoch 3. - 5. júna 2016 sa v poľskom meste Wroclaw uskutočnil 6. ročník súťažného festivalu speváckych zborov Vratislavia sacra, na ktorom sa zúčastnil aj spevácky zbor Rozkvet z Prievidze. V kategórii veľkých miešaných zborov sme do súťaže vybrali sakrálne skladby zo svojho repertoáru a predstavili sme sa aj na nesúťažných koncertoch.

 

Sústredenie, Kľak 9. - 10. 4. 2016

Príprava na súťaž v poľskom meste Wroclaw je v plnom prúde. Usilovne sme nacvičovali na súťažné i nesúťažné vystúpenia počas víkendového sústredenia na Kľaku 9. a 10. apríla 2016.

 

Benátska noc, 30. 1. 2016

Do víru veselých fašiangových osláv sa členovia zboru spolu s hosťami ponorili v sobotu 30. januára 2016 na tradičnom stretnutí, ktoré sa v tomto roku  nieslo v štýle rozmarného benátskeho karnevalu. V rekreačnom zariadení Púšť v Prievidzi sa tak stretli desiatky maskovaných dám i pánov, ktorí si spoločne vyčarili atmosféru Benátok. Pozrite si fotografie vo Fotoalbume!

 

Slávnostná omša, kostol sv. Bartolomeja, 6. 1. 2016

Spevácky zbor Rozkvet účinkoval spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi na slávnostnej bohoslužbe vo farskom kostole sv. Bartolomeja v Prievidzi v stredu 6. januára 2016. 

 

Slávnostná omša, 25. 12. 2015

 Spevácky zbor Rozkvet vystúpi spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi počas slávnostnej vianočnej bohoslužby 25. decembra 2015 o 9:30 v piaristickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 20. 12. 2015

 SZ Rozkvet vystúpi na vianočných trhoch na Námestí slobody v Prievidzi v nedeľu 20. 12. 2015. Typické vianočné skladby a rôzne piesne si návštevníci trhov vypočujú od 10:00.

Príďte sa vianočne naladiť so SZ Rozkvet!

 

Vianočný koncert SZ Rozkvet, 18. 12. 2015

 Vážení priatelia peknej hudby, spevu a speváckeho zboru Rozkvet,

srdečne Vás pozývame na tradičný Vianočný koncert, ktorý sme pripravili v piatok 18. decembra 2015 v Art pointe Prievidza (bývalé kino Baník). Program koncertu je zostavený z úspešných vystúpení speváckeho zboru Rozkvet v roku 2015, repertoárových noviniek a nechýbať budú ani tradičné vianočné piesne a koledy. Koncert sa začína o 19:00.

 

281 235 m2 ad acta, 21. 11. 2015

Spomienkové stretnutie na mieste bývalého židovského a pracovného tábora v Novákoch - Laskári sa uskutočnilo v sobotu 21. novembra 2015 o 16:30.  Tábor slúžil aj po druhej svetovej vojne ako sústreďovací tábor pre odsun nemeckého obyvateľstva a v 50-tych rokoch ako tábor nútených prác pre osoby nepriateľské k ľudovodemokratického režimu.  Na tomto smutnom mieste vystúpil v programe spevácky zbor Rozkvet. 

 

Prievidzské zborové dielne, 7. 11. 2015

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi sa v sobotu 7. novembra 2015 zaplnilo desiatkami záujemcov o zborový spev, členov speváckych zborov a záujmových zoskupení, ktorí sa zúčastnili na prvom ročníku Prievidzských zborových dielní. V ateliéri sakrálnej tvorby sa naučili niekoľko skladieb pod vedením dirigenta Alfonza Poliaka, druhý ateliér pracoval s Jánom Glosom na ľudových piesňach v úprave pre spevácke zbory. Obe skupiny predviedli svoje skladby na  záverečnom koncerte spolu so speváckym zborom Rozkvet. Akcia nám priniesla nových priateľov aj poslucháčov  a už sa tešíme na ďalšie stretnutie na druhom ročníku Prievidzských zborových dielní.

 

 

Mesto Prievidza podporilo SZ Rozkvet

Ďakujeme mestu Prievidza za finančnú podporu z rozpočtu mesta vo výške 400 €. Finančný príspevok bol použitý na  obstaranie nového klávesového nástroja, potrebného pre nácviky, koncerty a vystúpenia speváckeho zboru. 

 

Filmové predstavenie V tichu, 22. 10. 2015

 Spevácky zbor Rozkvet vystúpil 22. októbra 2015 pred filmovým predstavením V tichu, ktoré sa premietalo v dome kultúry v Prievidzi v rámci festivalu Slovenské filmobranie. Príbehy piatich židovských a neárijských umelcov, ktorým nacizmus zmenil životy, uviedol Rozkver dvomi skladbami -  Tebje pajom a Eli, Eli. 

 

Banícka omša, 20. 9. 2015

Spomienku na tých, ktorí pri ťažbe uhlia na hornej Nitre prišli o život, pripravil r.-k. farský úrad v spolupráci s mestom Prievidza ako súčasť programu Baníckeho jarmoku. Slávnostná svätá omša sa konala v nedeľu 20. septembra 2015  v kostole Najsv. Trojice v Prievidzi (kostol piaristov) za účasti  SZ Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Spoločne sme uvedli tzv. Banícku omšu J. Buchnera. Omšu v priamom prenose vysielal televízny kanál STV 2.  

 

Prijatie na mestskom úrade, 31. 7. 2015

Úspešné vystúpenie vo Vilniuse a reprezentáciu mesta Prievidza ocenila primátorka JUDr. Katarína Macháčková počas prijatia členov SZ Rozkvet v obradnej miestnosti v piatok 31. 7. 2015. Na spoločnom  stretnutí s pani primátorkou a členmi komisie školstva a kultúry sme zaspomínali na atmosféru súťaže i dojmy z mesta Vilnius a stretnutí so zúčastenými zbormi. Ďakujeme primátorke JUDr. Macháčkovej za prijatie a vľúdne slová, ktorými nás povzbudila do ďalšej práce.

 

Úspešné vystúpenie vo Vilniuse, 3 .- 7. 7. 2015

Začiatok júla bol pre členov speváckeho zboru Rozkvet v znamení cesty na severovýchod Európy, do Litvy. V dňoch 3. – 7. júla 2015 sa v hlavnom meste tohto pobaltského štátu konal 6. ročník medzinárodného súťažného festivalu sakrálnej zborovej tvorby Laudate Dominum.  Hodiny práce na nácvikoch a sústredeniach sme napokon úspešne zúročili v podobe 2. miesta v tejto súťaži. Do programu vystúpenia sme okrem povinnej skladby domáceho autora a riaditeľa festivalu Pauliusa Andriuškievičiusa zaradili diela slovenských hudobných skladateľov – M. Moyzesa, M. Schneidera – Trnavského a J. L. Bellu. Okrem súťažného pódia sme sa divákom predstavili aj v dvoch chrámových koncertoch s výberom sakrálnych skladieb s dôrazom na tvorbu slovanských autorov. Chvíle voľna sme využili na spoznávanie zákutí mesta Vilnius, dejín aj súčasného diania Litvy a návštevu starého mestečka Trakai dýchajúce osobitou atmosférou pripomínajúcou históriu pobaltských kmeňov. Z Litvy sme sa vrátili nielen so symbolickou striebornou medailou zo súťaže, ale najmä so silným impulzom   do ďalšej práce, ktorej výsledky budeme v najbližších týždňoch prezentovať aj našim verným i novým divákom v Prievidzi. (Fotografie z pobytu si môžete pozrieť vo Fotogalérii)

 

 

 

Pozvánka na koncert

Srdečne vás pozývame na malý koncert SZ Rozkvet v sobotu 13. júna 2015 v kostole Najsv. trojice v Prievidzi (u piaristov) po sv. omši, s predpokladaným začiatkom o 19:15. Program koncertu je tvorený skladbami určenými na súťažné aj nesúťažné vystúpenia speváckeho zboru v Litve.

 

Svadobné spievanie

V sobotu 6. júna 2015 spieva SZ Rozkvet počas svadobného obradu v Chrenovci. 

 

Vystúpenie na programe Súzvuky, 1. 3. 2015

Spevácky zbor Rozkvet v vystúpil v rámci programu Súzvuky, ktoré organizovali RKC v Prievidzi, obec Malinová a OZ Hornonitrie ako súčasť Zimných slávností Pravnianskej doliny. Koncert speváckych zborov a skupín sa konal 1. marca 2015  v Malinovej.